תפריט
נקודות יו-שף

איך הגעת לבישול?

זה יישמע טיפה נדוש, אבל האהבה שלי למטבח ולתחום הבישול התחילה בילדותי במטבח של אמי. התחלתי לאסוף מתכונים בכיתה ד' וחלמתי להכין אותם יום אחד. לבסוף, בגיל 14, כאשר הוריי השאירו אותי עם אחיי לכמה ימים התחלתי להכין את המנות. עם זאת, יש הבדל בין בישול כתחביב לבין בישול כמקצוע. את ההחלטה לבשל כמקצוע קיבלתי כאשר עבדתי במטבח של מסעדת "אורנה ואלה" בזמן הלימודים שלי לתואר ראשון.

התחנות החשובות בקריירה שלך

עבודתי במטבח של מסעדה. זה היה הזמן בו הבנתי שאני רוצה לבשל למחייתי ושאני יודעת להתמודד היטב עם החום והלחץ של העבודה האינטנסיבית במטבח. כמובן, המעבר לניו יורק היה אירוע משמעותי שללא ספק עיצב את דמותי – להעתיק את חיי למדינה זרה, לקחת איתי את הבן זוג (שבינתיים הפך לבעלי) ולהתחיל מחדש במקום חדש.

מה את הכי אוהבת במקצוע?

הדינמיקה היומיומית. היכולת להמציא את עצמי מחדש בכל יום, ללמוד דברים חדשים וכמובן הזכות לרגש אנשים בכל יום באמצעות האוכל שלי.

דמות מוערכת בארץ?

עבורי זה תמיד יהיה השף יורם ניצן. הוא המנטור שלי והוא זה שלימד אותי להעריך חומרי גלם איכותיים ולהתמקצע בטכניקות בישול שונות.

חומרי הגלם האהובים

השאלה צריכה להיות: איזה חומר גלם אני אוהבת הכי פחות. אין לי מאכל אהוב אחד – זה משתנה בהתאם לתקופה ולטרנד הקולינארי העדכני. ללא קשר, אני מאוד אוהבת חצילים ומלפפונים חמוצים וזה לעולם לא ישתנה.

מה בחיים לא תכניס לפה?

תולעים חיות! רק המחשבה על זה גורמת לי לנוע בחוסר נוחות.

מה האתגר הכי גדול שהתמודדת אתו עד היום?

איזון. התפקיד שלי כיום כשפית הראשית של יוניליוור פודסולושיינס בארצות הברית וקנדה מורכב מכמה חלקים: הדרכה והובלה של צוות עובדים, הדרכה קולינרית לבתי העסק עמם אנחנו עובדים ופיתוח מוצרים ופתרונות חדשים. כנגד אלו אני מנסה לשלב את המשפחה שלי וזו משימה לא פשוטה בכלל.

אם לא היית שף, היית?

חקלאית או קואצ'רית. כחקלאי מתאפשר לך לגדל יבול שאחר כך אנשים משתמשים בו לצרכים שונים. החיבור הזה שבין האדם לאדמה מאז ומעולם קרץ לי. כמו כן, כקואצ'רית מתאפשר לך להשפיע על החיים של אדם אחר ולתת מעצמך על מנת שלאחר יהיה טוב יותר. היו מספר רגעים בחיי שקיוויתי שלי יהיה קואצ'ר ולכן הייתי שמחה להיות כזו עבור אחרים.

למי היית רוצה לבשל ארוחת ערב?

אהרון רודג'רס – הקווטרברק של הגריין ביי פאקרדס. אני מעריצה מושבעת של פוטבול ולכן האפשרות לבשל לכוכב הקבוצה קורצת לי.

עם מי היית רוצה רוצה לאכול ארוחת ערב?

ברין בראון. הספרים שלה וההרצאות שלה אודות העוצמה שבפגיעות של נפש האדם השפיעו על אופן התנהגותי והפכו אותי לאדם טוב יותר.

הטרנד  הקולינארי הבא?

לדעתי, הטרנד הבא יהיה התאמה בין תפריט לצרכיו האישיים של כל סועד בנפרד של כל אדם . היכולת שפותחה בשנים האחרונות המאפשרת לזהות מהם הצרכים השונים של כל אדם, ואיזה סוג מזון מתאים לו ייצרו אתגר לשפים אשר יצטרכו להתמודד עם צרכיו האינדיבידואלים של הסועד ולהתאים עבורו מנות שיתאימו לדרישות הדיאטטיות שלו.  

מה העצה הכי טובה שתיתן לדור ההמשך?

להקשיב, ללמוד ולהתנסות. אלו שלוש תכונות שכל שף צריך לאמץ ולפעול לפיהן. כמו כן, אני ממליצה לכל שף שמתקדם להישאר נאמן למי שהוא ולתחומים הקולינאריים שמעוררים בו תשוקה ודוחפים אותו להצלחה.

צרו קשר:

Einav.gefen@unilever.com

 

מתכונים
מוצרים
עגלה
השראה
תפריט